KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13725325
nr 1372 5325
Arne Granhall
(1915-2004), Sverige
Oljemålning, "Natt i Palma". Signerad, daterad -58. Olja på duk, 39x31 cm
Arne Granhall, svensk grafiker och skulptör född 1915, död 2004 .
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 18 januari 2021
kl 18:12:47
150 kr
Arne Granhall
Läs mer om Arne Granhall